IPTV Bayi | Panel Kullanımı

Panel Kullanımı

Bayiler Kılavuzu: Xtream Kodları paneli ile nasıl çalışılır? Temel adımlar nelerdir?

Hemen hemen tüm IPTV sağlayıcıları bayi programı yapmaktadır. İyi bir gelir kaynağı, ekonomik ve daha az baş ağrısıdır. niye ya? Çünkü sağlayıcı tek bir kişi aracılığıyla çok sayıda aboneye sahip olacak, tüm teknik destek ve pazarlama bayi tarafından yapılmakta ve bu da panelin kredilendirilmesi için önden ödeme yapan kişidir. Bu yazıda, en yaygın IPTV panellerinden biri olan Xtream Kodlarından birinin bayi bölümü ile ilgili A’dan Z’ye açıklayacağız.

İnsanların çoğu, özellikle IPTV gibi şeylerden para kazanmayı severler, ama ne zaman söylendiklerinde “neden bir satıcı olarak yapmıyorsunuz?” genellikle panik yaparlar! Sebepleri “nasıl çalıştığından emin değil” veya “bir müşterinin teknik sorunları varsa nasıl araştırıp çözebilirim?” Evet, muhtemelen bu doğrudur, ama burada basit bir gerçektir: Bu kılavuzu ve bundan sonra gelecek olan birkaç şeyi okuyun ve bu panelde bir patron gibi çalışacaksınız!

Abone olunan sağlayıcıdan satıcı paneline giriş yaptıktan sonra, yukarıdakileri görmelisiniz. Bu ana sayfadır. Çevrimiçi kullanıcılar hakkında genel bilgiler, sayfanın ortasında görüntülenecek olan sağlayıcıdan yukarıda belirtilen artı bildirimlerdir. Sol üstte, kullanıcı adı, üzerinde kalan kredi miktarı ile gösterilir.

Mavi bölüm, her bir bağlı kullanıcının sayısını gösteren Çevrimiçi Kullanıcılar olarak adlandırılır. Tüm çevrimiçi hesapların kombinasyon sayısıdır: Akış Hatları, MAG veya E2 Cihazları.

Yeşil olana Açık Bağlantılar denir. Sunucuya yapılan bağlantıların miktarını izler. Örneğin, bir hesap tek bir cihazda kullanılıyorsa, sunucunun 1 bağlantı yuvasını işgal etmesi gerekir, bu nedenle temel olarak panel 1 Çevrimiçi Kullanıcı ve 1 Açık Bağlantı gösterir, ancak istemci iki cihazda bir hesap kullanırsa 2 bağlantı yuvası meşgul et. Kötüye kullanım teorisi aklınıza gelir, evet; ama korkmayın! sağlayıcılar, daha fazla izin vermek istemedikçe her hesabı varsayılan olarak yalnızca 1 bağlantıyla sınırlar. Ana sunucudaki Flood Protection, sunucuyu çok fazla sorguya uğratmaya çalışırsa kötü amaçlı bir istemciye iyi bir ders verir.

Mor bölüm, müşterileriniz tarafından kullanılan Megabit’teki ortalama sunucu bant genişliği miktarını izler.

Turuncu kısım (veya o renk ne olursa olsun), kullanılmaya hazır olan tüm Active Subscriptions’lerinizi gösterir.Engellenen subs’ler dahil değildir.

Bu sayılar size neler olduğu ve ne kadar yüksek olduklarıyla ilgili iyi bir fikir verebilir, pazarlama ve işinizi ne kadar iyi yaparsınız.

Main Page: Giriş yaptıktan hemen sonra gördüğünüz sayfa ve yukarıdaki resimde gösterilmiştir.

Client Connection Logs: Bunu açıklamak için pratik bir örnek alalım:

 

Ne tür bir kullanıcı hesabı oluşturmuş olursanız olun (Akış Hattı, MAG veya E2), çevrimiçi oldukları anda, bu sayfada görünürler. Buradaki ayrıntılar, müşterilerinizin bağlantı durumları hakkında ve ayrıca sahip oldukları sorunları nasıl teşhis edip çözmeniz gerektiği konusunda size kullanışlı bir fikir verir. Yukarıdan yukarıya doğru:

Açık / Kapalı Bağlantıları  Göster, açık bağlantı yuvalarını veya istemcinin çevrimdışı olup olmadığını, kapalı alanı gösterir. Kapalı Bağlantıları Göster’i boş görüyorsanız, sunucunun, Sunucu işlevini hızlandıracak olan Performans Modu’nu etkinleştirdiği anlamına geleceği oldukça iyidir.

Sol tarafta yuvarlak bir işaretle gösterilen Veriler , istatistikleri yeniler. Bir müşteriyi birkaç saniye içinde izlemeye çalıştığınızda bu işe yarar.

Sütunları Göster / Gizle , veri tablosunda sütunlar eklemenizi / kaldırmanızı sağlar; örneğin, masadaki bir alanı kaplaması / istememesi durumunda, ISS bölümünü kaldırabilirsiniz.

Arama Alanı, açık bir şekilde tabloda herhangi bir belirli öğeyi aramak için bir yer. Kullanıcı adını, ip adresini veya masadaki gerçek bir veriyi araştırabilirsiniz.

Yeşil daire işareti ile gösterilen bağlantı , istemcinin çevrimiçi olduğunu doğrular.

Kullanıcı adı / Aygıt , hesap MAG veya E2 Eklentisi bölümünde oluşturulmuşsa Akış Çizgileri veya MAC adreslerinin kullanıcı adıdır.

Kanal , müşterinin izlediği kanalın adıdır. Kanalın tam adını gördüğünüzden emin olmak için her zaman bu sütunu genişletmeyi deneyin. Yukarıdaki örnekte yer alan müşteri SportTV 4’ü izliyor. Şimdi, bazı sağlayıcılar kanal listesinde listelenen farklı video niteliklerine sahip. SportTV 4, SportTV 4 (720p) ve SportTV 4 (1080p) gibi. Sütunu genişleterek kanal adının bir kısmını kaçırmayacaksınız ve bu da herhangi bir komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur.

İstemci Hızı , sunucuya sağlıklı istemci bağlantısının ne kadar olduğunu gösterir. Bu,  bağlantının sağlıklı olduğu ve müşterinin düzgün bir resmi olması gerektiği anlamına gelebilir  . Bu  sunucuya istemci bağlantısı sorunları ve kekeliği, resmin donma gecikmesi mümkün olduğu anlamına gelebilir  . Sonunda, gösterdiği   zaman, müşterinin kritik bağlantı sorunları yaşadığı ve en kısa zamanda ele alınması gerektiği anlamına gelir.

IP , müşterinin İnternet IP Adresi’dir. Tıklayarak müşterinizin IP’sine bakabilirsiniz. Bazen istemci IP’niz hakkında daha fazla bilgi edinmek yararlıdır.

Bayrak ülke bayrağıdır.

ISP, İnternet Servis Sağlayıcısı anlamına gelir. Bazen müşterinizin ISS’sini bilmek, ISS’lerin neden olabileceği ağla ilgili sorunları teşhis etmenize yardımcı olacaktır.

Kullanıcı Aracısı akış okuma yazılımıdır. Başka bir deyişle, bir müşterinin IPTV akışlarını oynayabileceği yazılımın kimliği. Yukarıdaki örnekte, müşteri VLC Media Player ile izliyor.

Başlama Tarihi , bu müşterinin mevcut oturumda çevrimiçi hale geldiği başlangıç ​​noktasını gösterir.

Date End , istemcinin izlemeyi durdurduğu ve çevrimdışına geçtiği zamanı bize verir. Bu sütun, Kapalı Bağlantılar bölümünü açtığınızda her zaman verilerle doludur, istemciler çevrimdışı durum kayıtlarını tutuyor. Yukarıda belirtildiği gibi, sunucu yöneticisi sunucuyu Performans Modu’nda çalıştırıyorsa, o bölümdeki hiçbir şeyi görmemek tamamen normaldir.

Toplam Zaman Çevrimiçi burada biraz zor. Başlık, bu sütunun müşterinin çevrimiçi olduğu zamanı özetlediğini, ancak istemcinin bir kanalı değiştirdiği anı gösterdiğini, sıfırlandığını söylüyor. Yani temelde gösterilir kanalda istemci çevrimiçi süreyi gösterir Kanal bölümünde.

Tip video komut dosyası formatıdır. Akış Çizgisi bölümünde bunu ele alacağız ama şimdilik ts, müşterinin akış hattının Mpegts formatını kullandığı anlamına geliyor.

Restreamer’ın satıcılar için fazla bir kullanımı yoktur. Bir panel yöneticisi kaynakları başka bir kişiyle değiştirmeye karar verirse, o kişiye giden hesap Restreamer olarak etiketlenmelidir. Daha önce tek bir müşterinin sadece 1 bağlantı yuvası aldığını belirttik. Restreamers, birden fazla kanalı bir kerede aldıkça 1’den fazla alır.

Görebildiğiniz seçenekler boştur, çünkü sunucu yöneticisi bu bölümde herhangi bir araç verme gereğini görmez.Buradaki seçenekler bölümü çoğunlukla yönetimdir, bu nedenle bazı yöneticiler satıcılar için onları rahat hissetmez.

Streaming Lines: Bu tür IPTV hesapları, neredeyse tüm cihazlar, özellikle android / IOS tabanlı olanlar ile uyumludur. Örneğin, bir android kutu, akıllı tv, akıllı telefon, itfaiyeci veya …. üzerinde IPTV çalıştırmak istiyorsanız m3u uzantısı şeklinde bir akış hattı hesabına ihtiyacınız var.

Create New Line :

Üzerine tıklayarak, yukarıdaki sayfa açılır. İstediğiniz akış çizgisini burada oluşturabilirsiniz. Bazı sağlayıcıların satıcıların kendi kullanıcı adlarını / şifrelerini yapmalarına izin vermediği söylenmelidir. Bu örnekte yetkili satıcı karar verebilir.

Kullanıcı adı / şifre , satıcı tarafından istenen herhangi bir şey seçilebilir (başka bir bayi veya yönetici zaten oluşturmuşsa) ancak rastgele karakter kullanıcı / geçişi oluşturmak istiyorsanız, istediğiniz alanı boş bırakın.

Bu Satıra Atamak için Paket’i seçin , hizmet dönemi ve olası kanal buketleri hakkında karar verdiğiniz bölümdür.

Kaydırıcıyı tıklayarak paket seçeneklerinin neler olduğunu göreceksiniz. Şimdi 12 Aylık paket seçtiğimizi hayal edin.Paketi seçelim, 1 saniye sonra yeni alanlar görünecek:

Paket İçeriği , hangi Canlı TV ve VOD akışlarının mevcut olduğunu gösterir. Listeyi yukarı / aşağı kaydırabilir, ancak sadece satıcı bilgisine ait sadece bir liste okuyabilir.

Hat Tipi seç mevcut kredi seçeneklerini seçmenizi sağlar. Burada yöneticimiz, 1 aylık bir hesap için 9 kredi maliyeti atar.

Notlar çok önemlidir! evet, müşterinizle ilgili gerekli bilgileri ve bilgileri burada yazınız, daha sonra gelecekte bu bilgiye başvurabilirsiniz. Unutmayın, bu bölüm (tüm diğer bölümler gibi) yöneticiniz tarafından görülebilir. Bu nedenle, yüksek riskli bir özel bilgi koymayın.

Yeni Hat Oluştur’a tıklayarak işlem biter ve hesap yapılır.

Manage Lines :

Şu anda görebildiğiniz gibi çevrimiçi kırmızı anlamlı bir müşteri çevrimdışı. Daha önceki çevrimiçi durum örneği gösterildi.

Durum , hesabın etkin ve kullanıma hazır olup olmadığını veya Devre dışı bırakılıp engellenmediğini gösterir.

Satıcı bayisidir.

Kullanıcı adı / şifre , hesap oluşturma işlemi sırasında bayinin önceki adımda seçtiği şeydir.

Geçerlilik Tarihi ) dolmasından tam zamanı gösterir; (Son Kullanma Tarihi yazılı olması gerekirdi).

Bağlantılar  ve önce ve burada anlatılanın anlamı açıkça 0/1 değerinin, bu hesabın sunucuya ait 1 bağlantı yuvasına sahip olmasına izin verdiğini açıkça görebildiğini görüyorsunuz. Müşteri çevrimiçi olursa 1/1 olarak değişecektir.

Son Bağlantı , ülke bayrağı, internet IP adresi ve ISS adı dahil olmak üzere internet bağlantısı bilgilerini içerir.

Son Görülen Kanal , müşteri çevrimiçi olduğunda hangi kanalın izlendiğini gösterir.

Notlar , hesap oluşturulduğunda özel bilgi satıcısının burada yazdığını gösterir.

İstatistikler , müşterinin izlediği kanalların süresini ve çeşitliliğini gösterir. Performans modu etkinleştirilmişse, bu hiçbir şey göstermeyecektir.

Bu, hesap komut dosyası bağlantısını çıkardığınız bölüm olduğu için en önemli kısmı indirin :

Aşağı doğru yeşil oku tıklatarak, farklı video konteynır tipine sahip farklı komut dosyalarının kaydırılabilir bir listesini tıklayın. Doğru komut dosyasını seçin ve daha sonra alanda bir bağlantı görünecektir. Son olarak, istenen betik dosyası, bu linkten tarayıcınıza yapıştırarak veya linkin kendisini uygulama / eklenti / yazılım içine akış beslemesi kaynağı olarak yapıştırarak indirilebilir. Bu türler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve en yaygın olanlar bu makaleyi okudu .

Seçenekler burada başka önemli bir bölümdür.  kullanıcıyı aşağı atmaktır. Bu, bir istemciyi engellediğinizde ve çevrimiçi kaldığında iyi olur, bu da kullanıcıyı aşağı indirir.  hesabı devre dışı bırakır.  bayinin hesabın notlarını veya düzenlenebilir bölümlerini düzenlemesine izin verir.  Bu ISP Kilidi sıfırlar. Bazı akıllı sağlayıcılar, hesaplarına özel bir deneme sürümü uygular, böylece hesap, bağlantı isteğini alan ilk IP adresine eşlenir. Bu şekilde başka bir IP adresi aynı hesabı kullanarak bağlanamaz. Kimsenin deneme hesaplarını suistimal etmediğinden emin olmak iyidir.Ücretli hesaplar için zayıf bir nokta olarak kabul edilir çünkü ücretli bir müşteri, gittiği yerde hizmeti oynamak ister. Bu sunucu yöneticisi tarafından yapılandırılmıştır.  Hesabı siler ama asla kullanmaz, en azından bir kerede değil.Yazdığınız veya yanlışlıkla atadığınız herhangi bir şey sunucu yöneticisi tarafından düzeltilebilir. Herhangi bir oranda, bunu silseniz bile, yaptığınız diğer işlemler gibi, tamamen yönetici için oturum açmış olur.

Extend Line : Bir bayi işini iyi yaparsa ve sunucu yöneticisi kalite sözlerini yerine getiriyorsa, müşteri yenileme için gerekli olacaktır. Burada, akış hattı bölümünde oluşturulan tüm hesapları yenileyebilirsiniz.

Yukarıdaki sayfa göründükten sonra, uzatmak istediğiniz kullanıcı adını yapıştırın veya yazın. İlk harfi yazarsanız alanın altında görünür ve onu seçebilirsiniz. Ardından istediğiniz paketi seçin.

Paketi seçtikten sonra paketin içeriklerini ve geri kalanını daha önce görüldüğü gibi göreceksiniz. Satırı uzat’ı tıklayın ve tamamlandı.

Mag Devices :

Add New MAG Device : Temelde yukarıda açıklanan bir akış hattı oluşturma ile aynıdır, ancak burada kullanıcı adı veya parola yoktur ve bu iyidir. Müşteriniz cihazının MAG olduğunu söylediğinde, sadece cihazının mac adresini göndermesini isteyin. Genellikle nereden alınacağını bilirler, ancak yapmazlarsa kutu altında yazılır.

Bir MAG kutusunun altına bakıldığında, IPTV panel sistemindeki aktivasyon için gerekli olan MAC adresi yazılır. MAG kutusunun sayfasını ayarlayarak da görülebilir.

Şimdi MAC adresini Aygıt MAC Adresi alanına koyun ve Bu Satıra Atamak İçin Paket Seç.

Şimdi yapılmaya hazır. Yeni Hat Oluştur’a tıklayın. Şimdi müşterinize hizmetinizin stalker portalı URL’sini gönderin.Müşteri sadece bu adresi MAG cihazının profil sayfasının URL alanına yazmalıdır. Stalker Portal URL’si sunucu yöneticisi tarafından sağlanmalıdır.

Manage MAG Devices :

Sadece iki yeni bölümle daha önce açıklanan Çizgileri Yönetme ile hemen hemen aynı: Kullanıcı adı / parola ve Eylemler yerine Aygıt MAC Adresi. Eylemlerin yapmamıza izin verelim:

 

 

Force Channel to Play , kanal oynatılmıyorken ve istemcinin tarafında yüklenirken takılı olduğunda kullanılır.

Reload Portal , istemci aygıtındaki portal yazılımı takılı olduğunda veya muhtemelen bazı değişikliklerin yürürlüğe girmesi gerektiğinde portalın yeniden yüklenmesini istediğinizde kullanılır.

Reboot başlatma, istemci tarafındaki portalı ve sunucu tarafında bağlantı yuvasını yeniden başlatır.

Send Message , istemciye ekrana gelen bir mesaj göndermenizi sağlar.

Close Portal , Stalker Portal’ı istemci tarafında kapatacak.

Extend MAG : Bu, akış hattı bölümü ile tamamen aynıdır.

– Enigma2 Devices (Plugin) : Devam etmeden önce, E2 Plugin’in ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve Enigma 2 kutularına nasıl yükleyeceğinizi anlamanız gerekir.

Add New E2 Box : Bu bölüm, yukarıda açıklanan Yeni MAG Ekle ile tamamen aynıdır.

– Extend E2 : Bu bölüm, yukarıda açıklanan MAG’ı Uzatma ile tamamen aynıdır.

Manage E2 Devices : Bu bölüm, yukarıda açıklanan MAG Cihazlarını Yönetme ile tamamen aynıdır.

 

Manage Profile :

Bu bölüm satıcının kendi hesap ayrıntıları sayfasıdır. Sen edebilirsiniz Şifrenizi değiştirin , değiştirmek Varsayılan dili İtalyanca veya Portekizce İngilizce’den veya etkinleştirmek Google 2Factor Authenticator Code giriş kimlik bilgileri koruma 2 katman ilave edecektir.

 

Tickets Support: (Destek Biletleri yazılmalıydı)

Create Support Ticket : Herhangi bir sorununuz varsa bir destek bileti açın.

Manage Tickets : Satıcı tarafından oluşturulmuş destek biletlerinin listesi.

Unutmayın, çoğu sunucu yöneticisi destek biletlerini ayrı bir bilet sistemi üzerinden yönetmektedir, bu nedenle herhangi bir desteğe ihtiyaç duyulması durumunda yöneticiden iletişim bilgileri hakkında bilgi vermesi tavsiye edilir.

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by